بررسی کسپرسکی اینترنت سکوریتی 2011

برنامه‌های ناسازگار یکی از مشکلاتی است که ممکن است  هنگام نصب با آن برخورد کنید و  این امکان نیز وجود دارد که  پس از پاک کردن برنامه، پوشه‌های باقی‌مانده آن و حتی کلیدهای رجیستری باقی‌مانده از برنامه ناسازگار پاک‌شده، هنوز نرم‌افزار اعلام کند که برنامه مذکور وجود دارد  و از نصب خودداری کند. بنابراین شاید تمایل داشته باشید که ویژگی بررسی برنامه‌های ناسازگار را غیرفعال کنید. برای این کار می‌توانید به آدرس   . . . How to skip scan  روی همین وبلاگ و یا آدرس  Kaspersky  روی سایت کسپرسکی مراجعه کنید. قابل ذکر است که این کاربرد این روش فقط برای نسخه Home Edition  است و برای نسخه های Open Space Security کاربردی ندارد .


آنتی ویرس این مجموعه گزینه‌های مختلفی را برای اسکن در اختیار کاربر می‌گذارد. پس از نصب نرم‌افزار موتور آنتی ویروس آن فقط در حالی که سیستم در‌حال کاملاً بیکار Idle  قرار دارد درایوها را بررسی می‌کند. در این حالت می‌توان با راست‌کلیک‌کردن روی فایل یا پوشه مورد‌نظر آن را اسکن کرد. گزینه اسکن Critical Areas نیز در اختیار کاربر است تا در صورت نیاز قسمت‌های حساسی که احتمال در خطر بودن آن‌ها می‌رود، اسکن شوند. همچنین می‌توانید اسکن خودکار برنامه‌ریزی شده را فعال کنید و از گزینه‌های جزئی فراوان آن نیز برای برنامه‌ریزی اسکن استفاده کنید، مثلاً تعیین کنید که هر گاه محافظ نمایشگر به‌کار افتاد، اسکن آغاز شود. علاوه‌بر این‌ها می‌توانید از گزینه‌های مختلف و متعددی که برای تنظیم اسکن وجود دارد، برای ارتفای کیفیت آن استفاده کنید. محافظت بی‌درنگ کسپرسکی اینترنت سکوریتی 2011 برای جلوگیری از ورود هر حمله‌ای به کامپیوتر کاربر در نسخه جدید گسترش یافته‌است. بنابراین، برنامه‌هایی که اجرا می‌شوند، فایل‌هایی که باز می‌شوند، ایمیل‌های رسیده و ارسالی، ترافیک وب http و پیغام‌های فوری و همچنین پکت‌های شبکه ورودی تحت کنترل نرم‌افزار هستند. امکان Safe Surf وبگردی امن را به‌صورت روان فراهم می‌کند و می‌توانید مانع باز شدن سایت‌های خطرناک شوید(اگرچه این مورد به‌صورت پیش‌فرض غیرفعال است). کاربران از اینترنت اکسپلورر نیز امکان جلوگیری از اجرای اسکریپت‌های خطرناک را در اختیار دارند.

 

ویژگی جدید System Watcher یکی از نقاط قوت برنامه است که تمام اعمال یک برنامه را تحت نظر می‌گیرد؛ اعمالی از قبیل این‌که برنامه مذکور چه فایل‌هایی ایجاد می‌کند یا تغییر می‌دهد و تغییراتی که در رجیستری می‌دهد. اگر اعمال برنامه مربوطه خطرناک تشخیص داده شود، نه‌تنها برنامه مذکور باز داشته می‌شود، بلکه امکان بر‌گرداندن همه تغییرات ایجادشده توسط برنامه نیز فراهم می‌شود. اگر برنامه‌ای دانلود کرده‌اید که از اجرای آن شک دارید یا به گوشه تاریکی از وب قدم گذاشته‌اید که به‌آن مطمئن نیستید، اینترنت سکیوریتی ‌2011 امکان Safe Run و Safe Run for Websites را برای شما فراهم می‌کند. کافی است از طریق گجت مربوطه در ویستا و ویندوز 7 یا از طریق راست‌کلیک روی آیکون برنامه در System Tray به این امکان دسترسی پیدا کنید. سپس Safe Run یک دسکتاپ در اختیار شما قرار می‌دهد که همانند دسکتاپ اصلی است، اما در حقیقت یک محیط ایزوله شده (Sandbox) است که اگر برنامه خطرناک را در آن اجرا کنید به احتمال زیاد آسیبی به سیستم شما نخواهد رسید.


Safe Run for Websites نیز یک پنجره مرورگر ایزوله‌شده در اختیار کاربر قرار می‌دهد که کارکردی مشابه دارد، اما برای وبگردی. اگرچه این امکان بی‌نقص نیست، اما می‌تواند سدی محکم در برابر برنامه‌های خطرناک باشد.


امکانات کنترل کودکان که در نسخه‌های قبلی بسیار ضعیف به‌نظر می‌رسید، در این نسخه گسترش زیادی پیدا کرده‌است. این امکانات به کاربر اصلی اجازه می‌دهد تعیین کند که یک کاربر خاص اجازه ورود به چه سایت‌هایی را داشته باشد یا اجازه دانلود چه نوع فایل‌هایی به او داده شود. اگرچه پروفایل‌های آماده‌ای برای سنین مختلف در اختیار کاربر قرار می‌گیرد، اما به‌نظر می‌رسد که بهتر است پس از تعیین سن مشخص، تنظیمات بیشتر اعمال شوند و سفارشی‌سازی صورت گیرد. به‌عنوان مثال، می‌توان تعیین کرد که هر برنامه به چه میزان و چگونه می‌تواند استفاده شود، این برنامه می‌تواند یک بازی باشد که تعیین شود اجازه اجرای آن بیشتر از یک ساعت در روز یا بعد از ساعت ده شب وجود نداشته باشد. اما اگر باز هم خواهان کنترل بیشتر هستید، می‌توانید از گزارش‌های Parental Controls استفاده کنید که گزارش کاملی از کارهای انجام‌شده توسط کاربر به شما می‌دهد.  ضدهرزنامه این مجموعه شامل یک فیلتر هرزنامه است که از آوت‌لوک، ویندوز میل، تاندربرد و The Bat!‌، ترافیک POP3/SMTP/IMAP وفناوری‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند، از جمله: iBayes، شناسایی تصویر مبتنی بر GSG، یک فناوری اکتشافی مشابه پایگاه داده URLهای نیرنگ‌آمیز و همچنین فهرست‌های سیاه و سفید شخصی خود کاربر. از دیگر امکانات برنامه می‌توان به Vulnerability Scan اشاره کرد که برای یافتن آسیب‌پذیری‌های احتمالی به بررسی ویندوز و تنظیمات برنامه‌های مختلف می‌پردازد. در نهایت نیز امکان برطرف کردن مشکل را نیز فراهم می‌کند. امکان Privacy Cleaner نیز به پاک‌سازی همه هیستوری‌های مختلف ویندوز و اینترنت اکسپلورر می‌پردازد.


در مجموع، این محصول با فراهم آوردن امکانات تازه و گستردش امکانات پیشین، اعمال تنظیمات مختلف و متعدد و تغییرات ریز و درشتی را به کاربر می‌دهد که خود باعث می‌شود به محصولی سودمند و منحصر‌به‌‌فرد در حوزه خود تبدیل شود.

/ 0 نظر / 29 بازدید